Lietuvos dantų technikų sąjunga

  • tapknariu
  • registruokis

Ranka rankon už Taiką – Pagalba vaikams

Lietuvos sakaliukų sąjungos organizuojamas projektas.

2013 m. pabaigoje – 2014 metų pradžioje Ukrainos žmonės išgyveno dramatiškus įvykius. Šimtai tūkstančių ukrainiečių, neabejingų savo šalies likimui, masinių protestų metu kovėsi už savo vaikų ir savo šalies laisvę.

Deja, kaina, kurią turėjo sumokėti Ukrainos tauta, yra per didelė. Už teisę būti savo šalies šeimininkais žmonės sumokėjo gyvybėmis, dešimtys tūkstančių jų buvo sužeisti, labai daug yra dingusių be žinios.

Šiandien tiems, kurie nepabijojo stoti į kovą su neteisybe, kurie savo heroizmu ir žygdarbiais atnešė geras permainas Ukrainai, reikalinga visų parama ir pagalba. Daugelis šeimų liko be tėvų, o vaikai, tapę protu nesuvokiamų žiaurių įvykių liudytojais, patyrė gilias psichologines traumas ir jiems reikalinga reabilitacija.

Lietuvos sakaliukų sąjunga ir Ukrainos Sakalai bendradarbiauja nuo 2002 m. Abi organizacijos priklauso Tarptautiniam sakalų judėjimui, kartu įgyvendino ne vieną projektą. Ukrainos Sakalų delegacija kartu su mumis stovyklavo 2007 metais.

Atsižvelgdami į susiklosčiusią grėsmingą šalies situaciją ir ilgamečius organizacijų ryšius, kartu ieškome galimybės padėti Ukrainos vaikams. Todėl nusprendėme į mūsų organizuojamą tarptautinę stovyklą pakviesti karinio konflikto Ukrainoje metu nukentėjusių šeimų vaikus.

Tarptautinėje sakaliukų stovykloje Lietuvoje dalyvaus vaikai ir jaunimas iš Lietuvos, Suomijos, Katalonijos, Italijos, planuoja atvykti Vokietijos sakaliukai.

Stovykla vyks liepos 2-11 dienomis stovyklavietėje Pasaka, Giruliuose.

Idėjos santrauka. Tarptautinių sakalų stovyklų pagrindas yra tarptautinio solidarumo ugdymas. Labai svarbu organizuoti tokias veiklas, kuriose susitiktų Europos vaikai, kurių metu užsimegztų ir metai iš metų stiprėtų draugystė, plėtotusi tarpkultūrinis pažinimas, būtų ugdomas solidarumas, stiprėtų vaikų gebėjimas taikiai spręsti kylančius konfliktus. Su vaikais dirbantys specialistai yra pastebėję, kad nesutarimo su draugu atveju, vaikai ieško konstruktyvių konflikto sprendimo būdų, tuo tarpu konflikto su nepažįstamu vaiku metu smurto tikimybė yra ženkliai didesnė.

 

Ukrainos vaikų vizito Lietuvoje planas:

Liepos 1 d. Atvykimas į Vilnių. Ekskursija į LR Seimą. Ekskursija po miestą. Apgyvendinimas viešbutyje.
Liepos 2-11 d. Stovykla Pasakoje Giruliuose.
Liepos 11 d. Ekskursija į Klaipėdą, Nidą. Nakvynė Pasakoje Giruliuose.
Liepos 12 d. Išvykimas į Kijevą.

 

Lietuvos sakaliukų sąjungos rekvizitai paramai:
Lietuvos sakaliukų sąjunga
191910022
Perkūnkiemio 47-012, Vilnius LT-12101
a/s LT947300010002236057
AB Swedbank
Banko kodas 73000
Pavedime nurodyti: Parama Ukrainos vaikų stovyklavimui

 

Dėkojame, jog neliekate abejingi!

Komentarai

Parašykite komentarą